Олія жожоба глибоко проникає у шкіру. Відновлює структуру потрісканих та обвітрених губ. Не викликає подразнення та алергічних реакцій, тому використовується для очищаючих емульсій, особливо навколо очей. Надає блиск, об’єм та еластичність волоссю. Декілька крапель на гребені при розчісуванні вологого волосся запобігає злипанню, допомагає оформити зачіску.
Отримують із насіння куща симонії китайської, який росте в посушливих районах південної частини Північної Америки, методом холодного пресування.
Рідкісна рослина, яка не має собі рівних за хімічним складом в рослинному світі. Її називають рослинним воском, за складом і якостями аналогічна спермацету. Олія густої консистенції, але з надзвичайно високою проникаючою і всмоктуючою здатністю, забезпечує захисний шар, не залишає жирного блиску на шкірі і волоссю.
Має високий вміст вітаміну Е, що визначає її антиоксидантну, протизапальну, регенеруючу дію і здатність до довготривалого зберігання без згірклості. Додавання 1-2% олії жожоба до інших рослинних олій продовжує термін їхнього зберігання.
Дія
- протизапальна, регенеруюча, антиоксидантна, омолоджуюча, пом’якшуюча.
Показання
- для догляду за шкірою будь-якого типу, особливо сухою, пересушеною, запаленою, яка лущиться;
- старіюча, втомлена, в’яла шкіра;
- зморшки навколо очей;
- проблемна шкіра, вугрові висипи, тріщини, незначні травми, сухий дерматит;
- для догляду за губами, особливо сухими, обвітреними, потрісканими;
- для догляду за шкірою після бриття, прийняття сонячних ванн і водних процедур;
- для пом’якшення затверділих частин шкіри на долонях, ліктях, підошвах ніг;
- колоїдні рубці, профілактика і усунення розтягнень шкіри після вагітності чи зміні маси (ваги) тіла;
- целюліт;
- один із кращих засобів для догляду за волоссям будь-якого типу, особливо фарбованим, сухим і ламким.
Способи зовнішнього застосування
Використовується в чистому вигляді чи додається в кількості від 1-5% до інших рослинних олій (мигдальної, персикової, абрикосової і виноградних кісточок) для збагачення косметичних засобів (10-15% олії жожоба до кремів і лосьйонів і 5-10%- до шампунів і бальзамів, а також як основа для розчинення ефірних олій для масажу, масок, аплікацій, змащувань.
Олія для догляду за шкірою: олія використовується в чистому вигляді, в суміші (1:1) з рослинними оліями (авокадо, мигдальною та іншими кісточковими оліями) або, як основа, для розчинення ефірних олій.
Для щоденного догляду за шкірою будь-якого типу: безпосередньо після бриття, прийняття водних процедур чи сонячних ванн змащувати шкіру чистою олією жожоба чи її сумішшю з іншими рослинними оліями (авокадо, мигдальною, персиковою, абрикосовою), або додати 1-2 столові ложки основи по 1 краплі ефірних олій апельсину, лімета, розового дерева чи троянди.
Олія від зморшок навколо очей: використовується в чистому вигляді або з додаванням до 1-2 столових ложок по 1-2 краплі ефірних олій троянди і сантала, або сантала, неролю і ліметта.
При глибоких зморшках: краще використовувати олію жожоба в суміші з олією авокадо або мигдальною (1:1), як основу до 1-2 столових ложок додати по 1-2 г ефірних олій ліметта, м’яти, фенхелю чи неролю, сосни чи неролю, сосни, ліметта.
При сухій, запаленій, шкірі, яка лущиться: аналогічним способом або у вигляді маски і аплікації. До 1-2 столових ложок основи по 1-2 краплі ефірних олій сантала, апельсину, ромашки.
При в’ялій, старіючій, втомленій шкірі (схильній до появи червоних плям «втоми»): до 1-2 столових ложок олії жожоба додати по 1-2 краплі ефірних олій ліметта, кайєпута, сантала чи пачулі, ромашки і сантала.
При проблемній шкірі: до 1-2 столової ложки олії жожоба додати по 1-2 краплі ефірних олій кедра і кайєпута, або лаванди і гвоздики. Змащувати проблемні ділянки шкіри або робити аплікації на 15-20 хвилин 1-2 рази на день.
При втраті еластичності шкіри, рубцях і розтягненнях шкіри: змащувати проблемні ділянки олією жожоба чи її сумішшю з іншими рослинними оліями, або додаючи до 1-2 чайних ложок основи 2-3 краплі ефірної олії розмарину і 1-2 краплі лавандової, м’ятної і гвоздичної. Цю суміш втирати в уражені ділянки шкіри.
Для запобігання розтягнень: на 2 столові ложки основи додати по 1-2 краплі ефірних олій лимону і мандарину. Використовувати для масажу і втирання проблемних ділянок шкіри.
Для пом’якшення затверділих ділянок шкіри: використовується олія жожоба в чистому вигляді чи в суміші з іншими рослинними оліями, або до 1-2 чайних ложок основи додати по 4-5 крапель ефірних олій чайного дерева і майорану чи 7-10 крапель неролі. Використовувати для масажу чи аплікацій. При целюліті використовується в чистому вигляді чи з додаванням до 1-2 столових ложок основи по 2-3 краплі ефірних олій герані, ялівцю, лимону і фенхелю, або лаванди, пачулі, розмарину і кипарису, для жорсткого масажу проблемних ділянок шкіри.
Для догляду за губами: до 1-2 столових ложок олії жожоба додати по 1-2 краплі олій ліметта, меліси або м’яти перцевої чи троянди і меліси. Щодня зранку і ввечері наносити олію на губи, легко масуючи їх.
Для догляду за волоссям: Олією жожоба чи шампунем, збагаченим олією жожоба, змащувати, трохи втираючи, коріння волосся за 10-15 хвилин до миття голови. На гребінець в чистому вигляді, або в поєднанні з ефірними оліями на 1 чайну ложку олії жожоба додати 5-7 крапель ефірної олії іланг-іланга чи ромашки, або сантала чи апельсину. Наносити на гребінець і розчісувати волосся 2-3 рази на день. Особливо ефективна при сухому, ламкому, тонкому волоссю.
При випадінні волосся: проводиться аналогічна процедура, але з додаванням ефірних олій евкаліпту чи імбиру, або сосни, або кедра чи шавлії. Ці композиції олій з олією жожоба можна використовувати для аплікації на волосяну частину голови, при випадінні волосся на 15-20 хвилин перед миттям голови.
Протипоказання
Індивідуальна непереносимість олії жожоба.
Умови зберігання
Зберігати щільно закритою при температурі від +5 до +25°C, в недоступному для дітей місці.