Ефірна олія ялиці загоює рани та виразки, має відхаркуючу і протизапальну дії на органи дихання. Підвищує еластичність судин, має антисклеротичну дію, нормалізує тиск. Очищає організм від шлаків. Усуває похмільний синдром. Нормалізує менструальний цикл, усуває запалення придатків. Для чоловіків має протизапальну дію на органи репродукції.
Отримують методом гідродистиляції із хвої молодих пагонів і шишок ялиці білої(сибірської). Має свіжий, лісовий, пряно-смолистий, терпко-холодний запах.
Дія
- антисептична, бактерицидна;
- покращує кровопостачання тканин;
- сприяє омолодженню шкіри, усуненню зморшок;
- знеболювальна;
- протинабрякова;
- зменшує пітливість, особливо ніг;
- регулює емоційний фон - «бальзам для душі»;
- знижує чутливість до різних коливань атмосферного тиску;
- зменшує відчуття втоми;
- підвищує гостроту зору;
- покращує настрій.
Показання
- інфікована шкіра;
- гострі респіраторні захворювання, бронхіт, бронхіальна астма;
- грип, ангіна, пневмонія;
- невралгія, радикуліт, ревматизм, остеохондроз, м’язевий біль при великих фізичних навантаженнях;
- для ароматизації і санації приміщень, профілактика і лікування гострих респіраторних захворювань.
Способи зовнішнього застосування
Ялицева олія добре поєднується з іншими ефірними оліями, даючи ефективні композиції. В суміші з лавандовою і ялівцевою оліями використовується для догляду за проблемною шкірою, як знеболювальна і протинабрякова, з кипарисовою і евкаліптовою - при целюліті і порушеннях опорно-рухового апарата, з лимонною і майорановою - для зниження чутливості до різних перепадів атмосферного тиску і регуляції емоційного стану. Всі ефірні олії беруться у співвідношенні 1:1 і можуть використовуватися як для збагачення косметичних засобів, так і для масажу, ванн, розтирань, ароматизації приміщень.
Збагачення косметичних засобів
4-8 крапель ялицевої олії або однієї із композицій ефірних олій розмішати з 10-15 г (мл) основи (крему, лосьйону, тоніка, гелю, ополіскувача).
- Масаж: 6-7 крапель ялицевої олії або однієї із композицій олій змішати з 1 столовою ложкою будь-якої рослинної олії (жожоба, мигдальної, персикової, виноградних кісточок та інші) або вибраного Вами крему.
- Ванни: В заповнену ванну (37-38°C) додати 6-7 крапель ялицевої олії, попередньо змішаних з 1 столовою ложкою емульгатора (молока, меду, морської чи кухонної солі). Тривалість процедури 10-20 хвилин.
- Ванночки для ніг: 2-3 краплі ялицевої олії або однієї із композицій олій на 5-7 л теплої води.
- Розтирання: 10 крапель ялицевої олії або однієї із композицій олій на 10-15 г (мл) основи (крему чи рослинної олії).
- Ароматизація приміщень: 4-6 крапель ялицевої олії чи однієї із композицій олій додати в аромалампу, заправлену водою, і запалити свічку. Приміщення наповниться ароматом. Якщо немає аромалампи, олію нанести на серветку чи додати в горнятко з гарячою водою і покласти на радіатор опалення.
Протипоказання
Індивідуальна непереносимість запаху ялиці. Обережно застосовувати при епілепсії, схильності до судом. Не вживати при гострих захворюваннях нирок.
Умови зберігання
Зберігати щільно закритою при температурі від +5 до +25°C, в недоступному для дітей місці.