Жирну олію лавра, використовують як відтяжний засіб при ревматизмі, паралічах і простудних захворюваннях та для лікування корости. Також використовують як заспокійливий і знеболюючий засіб при ревматичних і простудних болях і судомах.
Невисоке (8-10 м заввишки) вічнозелене дводомне дерево або кущ родини лаврових. Має густу пірамідальну крону; кора бура, гладенька. Листки чергові прості, короткочерешкові, шкірясті, ланцетні, цілокраї, загострені. Квітки одностатеві, дрібні, білі, в 4-6-квіткових зонтиковидних суцвіттях, розміщених по 1-3 в пазухах листків; оцвітина чотири листа. Плід - синьо-чорна, однонасінна кістянка. Цвіте у квітні. Плоди достигають у жовтні - листопаді.
Дія
Антимікробна і протизапальна.
Поширення
Лавр благородний розводять у Південному Криму як ефіроолійну, пряну і декора тивну рослину.
У зелених насадженнях Криму лавр виконує естетичну, санітарну й гігієнічну функції, збагачує повітря біологічно активними речовинами, здатними знезаражува ти повітря від шкідливих мікроорганізмів. Експериментальними спостереженнями встановлено, що леткі фітонциди рослини пригноблюють розвиток мікробактерій - збудників туберкульозу. Поєднання декоративних якостей з антимікробною активністю летких виділень робить лавр благородний невід’ємною належністю зелених насаджень курортної зони Криму.
Хімічний склад
Листя рослини містить ефірну олію (0,5-4,5%), катехіни (1,62-2,54%), флавоноїди (рутин, кемпферол, кверцетин), антоціани, сесквітерпенові лактони. До складу ефірної олії входять камфен, карвон, лимонен, мірцен, a-пінен, β-пінен, сабінен, a-феландрен, Р-феландрен, терпінолен, терпінілформіат, евгенол, метилевгенол, ацетилевгенол, ліналоол, n-цимол, 1,8-цинеол, a-терпінеол, терпінен-4-ол. Плоди лавра містять ефірну (3,9-4,1% ) і жирну (26,3-44%) олію, дубильні речовини та інші сполуки. У складі ефірної олії плодів є цинеол, a-пінен, β-піненцитраль, корична кислота й її ефіри, вільні спирти, феноли, сесквітерпени тощо.
Фармакологічні властивості і використання
Жирну олію лавра, використовують як відтяжний засіб при ревматизмі, паралічах і простудних захворюваннях та для лікування корости. У домашніх умовах виготовляють мазь з листя лавра і хвої ялівцю звичайного, (вершкове масло, олія лавра, олія ялівцю у співвідношенні 12:6:1), яку використовують як заспокійливий і знеболюючий засіб при ревматичних і простудних болях і судомах.
Вважається, що лаврова олія оберігає ауру, дарує спокій, знімає збудження і нервове напруження. Використовують олію також для інгаляцій, ванн, ароматизації повітря, масажу.
Умови зберігання
Зберігати щільно закритою при температурі від +5 до +25°C, в недоступному для дітей місці.